ΔΩΡΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ

23 ΔΕΚ, 2014 ΝΕΑ

ΔΩΡΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ
Το σχολείο μας μετά από δωρεά του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος προχώρησε σε βελτίωση της υλικοτεχνικής υποδομής του.
Η προσφορά θα καλύψει ανάγκες υλικοτεχνικής υποδομής του σχολείου, που θα δώσουν τη δυνατότητα στους μαθητές μας να εξασκούνται σε νέες τεχνολογικές εφαρμογές. Αυτό θα τους καταστήσει πιο ανταγωνιστικούς και ικανούς να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της αγοράς εργασίας. Μέσα από το έργο τους θα προβάλλεται στην κοινωνία η συμβολή του σχολείου στη διαμόρφωση ενεργών πολιτών και στον εφοδιασμό των μαθητών με δεξιότητες και ικανότητες για την παραγωγική διαδικασία.